TR | EN

Düğün
Ödüller
Hakkımda
Magazin
Albüm
Show Reel
Sertifikalar
Workshop
Yorumlar
İletişim


Sosyal Medyada Takip Et
Ziyaretçi : 93.932
© 2015 BarışVarol | Tüm Hakları Saklıdır.
Ben,   

 

1969 yılında  Balıkesir’ de doğmuşum. Çocukluğum bir bölümün de Almanya bulundum. İlk, ortaokul ve liseyi 1988 de Balıkesir‘de bitirdim. Bu yıl itibariyle baba mesleğim olan fotoğrafçılığa başladım. Askerlik döneminden bu yana halihazırda  bu meslekteyim. 20 yıllık evliyim, üç oğlum bir kızım var.

1950 yılında kurulan aile firmamızda diğer 4 kardeşimle birlikte mesleği sürdürmekteyim. Fotoğrafçılık ve prodüksiyon alanında ve diğer yan dallarında  başarı ile faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Bu hizmetlerin dışında özellikle uzun yıllardır bir gün gelip trend olacak dediğim  düğün fotoğrafçılığı  çekimlerini  2012 ilk yarısına kadar  standart bir havada sürdürürken; bir anda ciddi bir karar verip bu konuya yoğunlaştım. Daha iyi, daha anlamlı ve kaliteli bir hizmet adına neler yapabilirim demeye başladım. Dünyadaki gelişmeleri takip etmeye başladım. Bunun ardından katıldığım  düğün fotoğrafçılığı  eğitimleri oldu. Fakat özellikle Özkan Saral Bey'in organizasyonundaki PWT‘in düzenlediği  Jeff Vonn ve son olarak da  Sergey İvanow Eğitimleri bu konudaki bakış açımı değiştirdi. Bu organizayonların düzenlediği PWT  düğün fotoğrafçılığı yarışmalarında  iki kez  Türkiye  birinciliğine layık görüldüm. 3.ncüsü düzenlenen  Jeff  Voon – Cm Leung – Kenvin Pinardy - PWT düğün fotoğrafçılığı yarışmasında bir kez daha ödüle layık  görülerek; finalist olarak Mansiyon ; 4.ncüsü düzenlenen  David Becstead  – Bob Davis  - Ekrem Tuluk PWT düğün fotoğrafçılığı yarışmasında bir kez daha ödüle layık görülerek; finalist olarak Mansiyon ile ödüllendirildim. 2014  yılı içerisinde Dünya’nın en prestijli  kurumu WPPI  iki kez düzenlenen düğün fotoğrafçılığı dalında toplamda  4 mükemmeliyet ödülü ;en önemlisi  ise bu organizasyonda ( Wedding Division - Bride and Groom Together: Wedding Day ) kategorisinde 3.ncülük  alan Dünya düğün fotoğrafçıları arasında yer alan ilk Türk oldum. Ayrıca önemli bir gelişmelerden biri ise, 2015  Mart ayında  İtalya'da düzenlenecek olan bir organizasyonda  düğün fotoğrafçılığı eğitimi verdim. Mart 2015  İzmir Çeşme de PWT düğün fotoğrafçılığı atölyesi ve Nisan 2015 CNR EXPO fuarında dünyaca ünlü 9 yabancı düğün fotoğrafçısı ile birlikte PWT düğün fotoğrafçılığı eğitimi verdim. 2015  WPPI’ nın Dünya genelinde düzenlediğini  son katıldığım yarışmada ise  tek gelin dalında  1.ncilik ve 17 adet gümüş mükemmeliyet rozetiyle ödüllendirildim. Kasım ayında Antalya'da  MUSE CHAN VE JOHNSON WEE  ayrıca  UĞUR KURUKOÇ ‘un 6 günlük bir PWT düğün fotoğrafçılığı eğitimi verdim. Ocak 2016 tarihinde Antalya Belek ve Adıyaman, Şubat  2016 Antalya'da yine düğün fotoğrafçılığı eğitimlerinde bulundum.

 

 

              

 

* PWT - DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI- JEFF VONN WORKSHOP  TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ - 2013

* PWT - DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI- SERGEY IVANOV WORKSHOP  TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ - 2013

* PWT - DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI- JEFF VOON - KENVİN PİNARDY - CM LEUNG WORKSHOP MANSİYON  2014

* PWT - DÜĞÜN FOTOĞRAFÇILIĞI- DAVİD BECKSTEAD –BOD DAVİS – EKREM TULUK WORKSHOP MANSİYON  2014

*  WPPI  2014 Dünya' nın en prestijli kurumu WPPI'da Wedding Division - Bride and Groom Together: Wedding Day kategorisinde 3.ncülük  - 4 adet gümüş mükemmeliyet rozeti

* WPPI  2015 Dünya' nın en prestijli kurumu WPPI'da  tek gelin katagorisinde 1.ncilik – 17 adet gümüş mükemmeliyet rozeti

2014-2015 WPPI'da toplam 25 ödül